Darmowa dostawa od 249,00 zł

Instrukcja użytkowania deski balansującej Wobbel

Cieszymy się, że jesteś tak bardzo podekscytowany produktem Wobbel jak my<3

Aby mieć pewność, że wraz z rodziną będziesz cieszyć się produktem Wobbel przez długi czas, zalecamy przeczytać tę instrukcję. Wobbel to produkt stworzony z naturalnych materiałów. Po odebraniu proszę obejrzeć produkt Wobbel i sprawdzić jego wygląd, stabilność i czy nie jest uszkodzony i nie ma wgięć. Jeśli masz jakieś uwagi, prosimy o kontakt w ciągu 14 dni.

 

Użytkowanie i bezpieczeństwo

Deska Wobbel jest bardzo mobilną zabawką i, jak zawsze z tego rodzaju zabawkami, wymagany jest nadzór rodziców lub osoby dorosłej. Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Kilka wskazówek użytkowania deski Wobbel:

Ostrzeżenia:

 1. Upewnij się, że Twoje dziecko zawsze korzysta z deski Wobbel pod opieką osoby dorosłej;
 2. Deska Wobbel nie jest łóżkiem ani kołyską. Nie pozwól, by Twoje dzieci spały na desce Wobbel.
 3. Zawsze używaj deski Wobbel na płaskiej i poziomej powierzchni. Używanie deski Wobbel na pochylonej i szorstkiej powierzchni może spowodować przewrócenie się deski i obrażenia.
 4. Nigdy nie ubieraj skarpetek ani gładkich butów. Bose stopy lub buty, które nie są śliskie zapobiegają wypadkom;
 5. Używając deski Wobbel w trybie bridge (ᴖ), nie chodź obok jej krawędzi, ponieważ może się przewrócić. Naucz dzieci, by chodziły po środku. Dla dzieci do 6 lat, trzymaj je za ręce w tej pozycji.
 6. Uważaj na palce przy krawędziach. Naucz swoje dzieci od samego początku, by zawsze trzymały palce z daleka od krawędzi. Istnieje ryzyko uwięzienia palców lub rąk, jeśli dostaną się pod deskę Wobbel, co może spowodować obrażenia;
 7. Upewnij się, że jest przynajmniej 2 metry wolnej przestrzeni wokół deski Wobbel (zwróć uwagę czy nie ma tam innych dzieci). Umieść deskę Wobbel na poziomej powierzchni;
 8. Materiały z jakich wykonana jest deska Wobbel podlegają zużyciu. Upewnij się, że Twoje dziecko nie wkłada luźnych kawałków do ust, bo może się dławić. Jeśli tak się stanie, usuń je. Z wyprzedzeniem usuń zmechacone elementy i włókna.
 9. Nie skacz ani nie wskakuj na deskę Wobbel. Może to spowodować niespodziewane ruchy i obrażenia.


Kilka wskazówek użytkowania deski Wobbel:

 • Deska Wobbel została zaprojektowana do użytku wewnątrz pomieszczeń. Może być używana na zewnątrz, ale szybciej się zużyje. Nigdy nie zostawiaj jej na zewnątrz, ponieważ woda i wilgoć zniszczą drewno, farbę i lub korek;
 • Niezadbany filc może się mechacić. Nie ma to wpływu na użytkowanie. Opcjonalnie można usunąć zmechacone elementy maszynką do strzyżenia lub ręką;
 • Jeśli pod deską Wobbel nie ma korka ani filcu, zalecamy użycie maty, dywanu lub dywanika. To chroni deskę Wobbel, podłogę i Twoje uszy. W przypadku podłóg delikatnych lub podatnych na zadrapania, zawsze zalecamy użycie maty, dywanu lub dywanika pod deską Wobbel, nawet jeśli jest pod nią korek lub filc. Niechronione części mogą zniszczyć Twoją podłogę lub zniszczeniu może ulec deska Wobbel.
 • Deska Wobbel może ulec zniszczeniu, jeśli będzie używana na twardych i lub nierównych podłogach. Należy zwracać szczególną uwagę na posadzki z płytek. Korek i filc mogą chronić, jeśli używa się deski wypukłą stroną do góry (ᴗ). Jeśli na desce Wobbel nie ma korka ani filcu, zalecamy użycie maty, dywanu lub dywanika pod nią, żeby chronić deskę Wobbel, Twoją podłogę i Twoje uszy. Ułożenie wklęsłą stroną do góry (ᴖ), korek ani filc nie zapewniają ochrony i zalecamy użycie maty, dywanu lub dywanika pod nią. Przesuwanie lub ciągnięcie deski Wobbel przed tego rodzaju podłogi, wklęsłą stroną do góry (ᴖ), może zniszczyć krawędzie.
 • Nie przechowuj deski Wobbel w pobliżu źródeł ciepła, takich jak centralne ogrzewanie ani w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy nieogrzewana szopa lub garaż.
 • Nie układaj wielu desek Wobbel w stos, przechowuj je położone na boku
 • Użytkownikom, którzy są lub byli pod opieką fizjoterapeuty z powodu ich układu mięśniowoszkieletowego, zaleca się skonsultowanie się z tym terapeutą w celu odpowiedniego korzystania z deski Wobbel.

 

 

Wiek i waga

Standardowy produkt Wobbel i wersja wykończona filcem mają certyfikaty CE, ASTM i AS/NZ i zostały zaprojektowane dla dzieci od 0 miesięcy ale nadają się także dla starszych dzieci i dla dorosłych z wagą do 200 kilogramów, 100 kilogramów dla Wobbel Starter. Wobbel wykończona korkiem ma certyfikaty CE, ASTM i AS/NZ i jest przeznaczona dla dzieci od 3 lat wzwyż. Wobbel to deska balansująca, której używa się stojąc. Inne sposoby użycia nie zostały przetestowane i nie są certyfikowane, więc Wobbel B.V. nie może zagwarantować bezpiecznego użycia jeśli będzie użytkowana w inny sposób. Nigdy nie pozwól im stać ani siedzieć na bokach.

Pozwól, by dzieci powoli przyzwyczaiły się do deski Wobbel i pomóż im. Wyraźnie wyjaśnij, co można a czego nie można robić na desce.

 

Czyszczenie i utrzymanie

Zaleca się czyścić się deskę Wobbel wilgotną ścierką w połączeniu z delikatnym detergentem, jeśli to konieczne.  Ważne jest, by po czyszczeniu wytrzeć deskę suchą ścierką. Korek i filc najlepiej czyścić w ten sam sposób.

Uzyskaliśmy wspaniałe rezultaty używając naturalnego mydła. Nie mocz korka i filcu zbyt mocno, ponieważ może to spowodować odklejenie się kleju lub zdeformowanie korka. Nie czyść filcu zbyt mocno, ponieważ można go w ten sposób zniszczyć. Deska Wobbel nie wymaga specjalnego traktowania.

 

Informacje techniczne

Deska Wobbel jest wykonana ze zrównoważonych zbiorów europejskiego drewna bukowego (FSC), które jest prasowane i wykończone lakierami i bejcami na bazie wody.

Deska Wobbel ma certyfikat CE, zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/48/WE z dnia 18 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa zabawek. Została też przetestowana i certyfikowana dla ASTM F963-16 i AS/NZS 8124-1:2016 | AS/NZS 8124-2:2016 | AS/NZS 8124-3:2012+A1:2016. Testowano ją także dobrowolnie do momentu złamania. Te testy gwarantują bezpieczny limit wagowy do 200 kilogramów, 100 kilogramów dla Wobbel Starter.

 

Ciesz się deską Wobbel! 


deska balansująca Wobbel
></div></pre>
 <textarea style=

 

Jeśli kiedykolwiek będziesz miał pytania, możesz się z nami skontaktować pod adresem:

sklep@malama.pl, tel: 509 550 764

Dystrybucja w Polsce: BABY&TRAVEL Sp. z o.o., ul. Jerzmanowska 22, 54-530 Wrocław.

 

 

Wobbel B.V. nie ponosi odpowiedzialności za szkody fizyczne i finansowe, spowodowane używaniem deski balansującej Wobbel.

Używaj aktywnych zabawek ostrożnie i pod nadzorem osoby dorosłej.

Deska Wobbel jest produktem Wobbel B.V.

Firma Wobbel, jej pomysły, marka i model jest zarejestrowana w BBIE/BIOP.

Wobbel B.V. jest w posiadaniu praw marki w połączeniu z prawami modelu.

Nazwa Wobbel, logo i ikona są chronionymi markami.

Kopiowanie lub odtwarzanie Wobbel, a także używanie nazwy Wobbel jest zabronione.

 

 

 

Wobbel B.V. zachowa swoje prawa.

pixelpixel