Darmowa dostawa od 249,00 zł
2019-07-10

Dlaczego warto zaopatrzyć się w słuchawki wygłuszające dla dzieci?

Słuchawki wygłuszające dla dzieci


Hałas
jest wszechobecny. Mamy z nim styczność w wielu sytuacjach, często nie zdając sobie z tego sprawy. Jesteśmy nim otoczeni w domu i na ulicy, a nawet – co może wydać się dziwne – podczas słuchania muzyki

“Hałas ma szczególnie niekorzystny wpływ na funkcjonowanie słuchu u niemowląt i małych dzieci.”


Dlaczego trzeba chronić słuch małych dzieci?


To właśnie
maluchy są najbardziej wrażliwe na działanie hałasu. Okazuje się, że im dziecko jest młodsze, tym jego wrażliwość na hałas jest większa. 

Co za tym idzie – naturalne mechanizmy obronne są u tak małych istot o wiele słabsze niż u dorosłych ludzi. 

Kształtowanie narządu słuchu kończy się już w 21. tygodniu ciąży. 

Wiele przyszłych mam zauważa, że gdy znajdują się w głośnych miejscach, ich dzieci z niepokojem reagują na hałas.

Zaraz po urodzeniu noworodki są bardzo wrażliwe na zbyt głośne dźwięki, ponieważ ich naturalne mechanizmy obrony przed hałasem nie są zbyt silne.

Jak się okazuje, nawet tak łatwo dzisiaj dostępne hałasujące zabawki mogą narażać małe dzieci na uszkodzenia słuchu. 

W szkołach podczas przerw natężenie dźwięku jest tak ogromne, że może z czasem prowadzić do trwałych uszkodzeń słuchu, co z kolei wpływa na zmniejszoną koncentrację u dzieci, a także powoduje rozdrażnienie.


Kiedy warto pomyśleć o słuchawkach wygłuszających dla dzieci?


W celu ochrony słuchu u niemowląt i małych dzieci zaleca się stosowanie
słuchawek wygłuszających. Pomagają one zmniejszyć ryzyko utraty słuchu wywołanej hałasem. 

Tego typu słuchawki są przydatne w wielu różnych środowiskach potencjalnie wiążącym się z wysokim poziomem hałasu. 

Słuchawki wygłuszające można też stosować u dzieci autystycznych, które są bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Dla takich dzieci słuchawki stanowią nieocenioną pomoc, ponieważ zmniejszają  natężenie hałasu i jego negatywnego wpływu na zdolność uczenia się i funkcjonowania dziecka. 

Tak więc dobrodziejstwa wynikająca z użytkowania takich słuchawek dotyczą dzieci z autyzmem, ADHD oraz z problemami z przetwarzaniem słuchowym.


W jakich sytuacjach najczęściej używa się słuchawek wygłuszających dla dzieci?


Imprezy plenerowe


Słuchawki wygłuszające doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie obecna jest bardzo głośna muzyka. Dotyczy to przede wszystkim wszelkich imprez plenerowych, np. koncertów, festiwali typu Woodstock, Audioriver czy Open’er. Przydadzą się także podczas nocy sylwestrowej, kiedy do muzyki dołączają pokazy sztucznych ogni wytwarzające głośny hałas. 

Wesela i śluby

Bardzo często młodzi rodzice zaproszeni na wesele zastanawiają się nad uczestnictwem ich pociechy w imprezie, która - jak wiadomo - obfituje w hałas o dużym natężeniu., Począwszy od muzyki, przez krzyki gości, na pokazach sztucznych ogni kończąc. Słuchawki pomogą wygłuszyć niebezpieczne dla maluchów dźwięki, pozwolą im wyciszyć się i spokojnie zasnąć.

Mecze

Jeżeli rodzice małych dzieci są fanami sportów i chcą rodzinnie uczestniczyć w różnych ważnych wydarzeniach, powinni rozważyć stosowanie słuchawek wygłuszających.

Wyjazd z dzieckiem - lotnisko

Hałas wiąże się oczywiście nie tylko z głośną muzyką. Czy wiecie, że dźwięk startującego samolotu słyszany wewnątrz samolotu może wynieść nawet 105dBhttp://www.bbc.com/future/story/20140226-tricks-for-a-peaceful-flight

Mamy z nim do czynienia między innymi podczas pokazów lotniczych, w czasie pobytu na lotnisku lub podczas lotu samolotem. Dlatego warto wtedy zabezpieczyć nasze maleństwo przed inwazją niechcianych dźwięków.

Remont

Gdy rodzice podejmują decyzję o remoncie swojego gniazdka, wiąże się to z przeprowadzeniem głośnych prac budowalnych. Jeżeli nie masz możliwości usunięcia na ten czas malucha z domu, słuchawki wygłuszające ochronią dziecko przed stanami niepokoju, napięcia. I oczywiście ochronią słuch przed uszkodzeniem.

Jaki poziom hałasu uszkadza słuch?

Natężenie dźwięku w różnych sytuacjach życiowych i jego wpływ na słuch.
Decybele Sytuacja Odczucie dźwięku
160 dB Wystrzał petardy Próg bólu
140 dB Wystrzał z karabinu Próg bólu
130 dB Start odrzutowca Próg bólu
120 dB Start samolotu Ekstremalnie głośno
110 dB Młot pneumatyczny Ekstremalnie głośno
100 dB Dyskoteka Bardzo głośne
90 dB Alarm samochodowy Bardzo głośne
85 dB Klakson Bardzo głośne
80 dB Szczekanie psa Bardzo głośne
70 dB Nasilony ruch uliczny Głośne
50 dB Nowoczesna winda Umiarkowane
40 dB Szept Słabe
20 dB Lekki wiatr Słabe
0 dB Próg słyszalności Słabe

Skala decybeli - sluchawki wygluszajace


Jakie są zalety słuchawek ochronnych dla dzieci?


Jeżeli chcesz zapewnić dziecku komfort w otoczeniu głośnych i rozpraszających dźwięków, rozważ poniższe zalety słuchawek ochronnych.

  • Zmniejszenie stresu wywoływanego przez zbyt wysokie dźwięki. Słuchawki pomagają odfiltrować każdy głośny i nieprzyjemny hałas.

  • Pomoc w zwiększeniu koncentracji dziecka, dzięki zmniejszeniu hałasu, który do niego dociera. Dotyczy to zwłaszcza dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Słuchawki są również pomocne u dzieci z autyzmem i ADHD, ponieważ pomagają skupić się na danym działaniu, usuwając odgłosy tła i zakłócenia.

  • Ochrona ucha wewnętrznego dziecka, gdy jest ono jeszcze w fazie rozwoju. U młodszych dzieci kanały słuchowe są węższe, co sprawia, że ​​dźwięk odbierany jest jako wzmocniony. To sprawia, że ​​dzieci są bardziej podatne na uszkodzenia słuchu. Taki rodzaj uszkodzenia kumuluje się i może mieć wpływ na dziecko dopiero wtedy, gdy osiągnie ono wiek dorosły.

  • Pomoc w uspokojeniu dziecka, gdy znajdzie się ono w nieznanym, głośnym środowisku. Hałas jest często dla malucha nowym bodźcem, powodującym dyskomfort i nerwowość. Słuchawki wyciszające mogą pomóc mu w lepszym przystosowaniu się do nowej sytuacji.

  • Zapewnienie dziecku przerwy sensorycznej - zbyt duża stymulacja może być szkodliwa dla dzieci. Słuchawki ochronne pomagają jej uniknąć, zapobiegając w ten sposób przeciążeniu sensorycznemu. Jest to szczególnie istotne u dzieci z chorobami takimi jak ADHD i autyzm.

5 elementów, na które warto zwrócić uwagę kupując słuchawki wygłuszające?

1. Jakość

Najważniejszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie słuchawek jest ich jakość. Najtańsze słuchawki niezbyt cenionych lub całkiem nieznanych firm mogą oznaczać wyrzucenie pieniędzy w błoto. Lepiej nie ryzykować i od razu nabyć słuchawki od renomowanego producenta, takiego jak EciPeci.

2. Dopasowanie

Niezwykle istotne jest odpowiednie dopasowanie słuchawek do głowy dziecka, tak aby zapewnić mu maksymalny komfort ich noszenia. Nie może być mowy o jakimkolwiek ucisku na główkę, tak więc najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki zapinane na rzep.

3. Poziom wygłuszenia

Warto jest też zwrócić uwagę na maksymalne limity głośności. Są one różne dla dzieci i dorosłych. W przypadku tych pierwszych maksymalny poziom hałasu zatwierdzony przez WHO wynosi 85 db. Optymalny poziom tłumienia hałasu w słuchawkach wynosi poniżej 30 dB. Najlepiej wybierać słuchawki, których poziom tłumienia potwierdzony jest certyfikatem, tak jak w przypadku słuchawek EciPeci

4. Waga słuchawek

Słuchawki wygłuszające powinny być lekkie. Ponieważ ich głównymi użytkownikami są dzieci, ważne jest zminimalizowanie dodatkowego ciężaru tak, by dziecko mogło nosić przez dowolny czas.

5. Wygląd, który polubi dziecko

Jako że słuchawki wygłuszające przeznaczone są dla dzieci, ich ogólny wygląd powinien być maksymalnie atrakcyjny. Wiele rodzajów słuchawek dostępnych jest w różnych wariantach kolorystycznych. Niektóre mają również motywy z kreskówek na zewnętrznej powierzchni nauszników. Wszystko to sprawia, że są one atrakcyjne dla dziecka, które jest dzięki temu bardziej podekscytowane ich noszeniem. EciPeci oferuje doskonale wykonane słuchawki w całej gamie kolorów, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dodatkowo, jeżeli wybrany wcześniej wzór znudzi się lub zniszczy, można zawsze wymienić samą opaskę słuchawek. 

Chroń dzieci i siebie przed hałasem!


Pamiętaj o wszechobecnym hałasie, który - choć pozornie nieszkodliwy - znacząco wpływa na słuch najmłodszych. Dbaj o uszy Twoich najbliższych, dzięki  starannemu unikaniu miejsc i sytuacji z hałasem. A w razie potrzeby bez wahania chwytaj za ochronne słuchawki wygłuszające.

Polecane

pixelpixel