Darmowa dostawa od 249,00 zł

Prezent pod choinkę dla roczniaka

2019-12-05

Koniec pierwszego roku życia to czas kiedy dzieci są już całkiem sprawne ficzynie - potrafia siedzieć, raczkować, a niektóre nawet próbują stawiać pierwsze kroki. Roczniaki z chęcią poznają świat i wypowiadają już pierwsze słowa jak "mama" czy "tata". Dobrze gdy zabawki wspierają rozwój dziecka i poza wolarami czysto "rozrywkowymi" pomagają maluchom nabywać nowe umiejętności.

Dzisiaj podpowiadamy co wybrać dla malucha w wieku 1-2 lata z naszego asortymentu. Wybraliśmy kilka perełek, które idealnie sprawdzą się w roli Bożo Narodzeniowego prezentu.

1. Piramida wieża Janod

Piramida Janod to zestaw 10 kostek o różnej wielkości. Głównym zadaniem jest budowanie wieży poprzez ustawianie jednego pudełka na drugim. Dla maluchów to ciężkie zadanie. Koordynacja oko-ręka, umiejętność logicznego myślenia (pudełka trzeba ułożyć w odpowiedniej kolejności ze względu na wielkość) oraz koncentracja to niektóre z elementów, które dziecko ćwiczy podczas tej czynności. Wieże można zresztą później zburzyć! Co jest dodatkową frajdą :)

Mimo swojej prostoty zabawka ta daje dużo możliwości zabawy i pobudza kreatywność. Kostki można chować jedną w drugą, układać w rzędzie od największej do najmniejszej, a kolorowe obrazki przedstawiają np. liczby, zwierzęta czy tworzą historię. Piramida wieża Janod wykonana jest z grubego kartonu, który jest wytrzymały i posłuży przez dłuższy czas.

2. Tęcza błękitna Little Dutch

8-elementowa tęcza Little Dutch to kolejna kreatywna zabawka dla dzieci na kilka lat. Wykonana została z wytrzymałego drewna pomalowanego bezpiecznymi farbami, a możliwości zabawy daje prawie nieograniczone. Łuki można układać według kolejności, budować z nich różnego rodzaju konstrukcje, wykorzystywać do zabawy innymi zabawkami np. jako tunele dla samochodów czy domki dla lalek. Z wiekiem dziecka wykorzystanie tęczy Little Dutch z pewnością będzie ewoluować wraz z rozwojem wyobraźni i umiejętności.

3. Królik JellyCat

Najmilsza i najbardziej urocza maskotka w naszych sklepie to królik JellyCat. Niezależnie od koloru i rozmiaru przywołuje na myśl miłe uczucia i sprawia, że jedyne co chcemy robić to go przytulać! Królik JellyCat produkowany jest z najwyższej jakości materiału, który nie pochodzi z przerobionego plastiku, vinylu itp. Dzięki temu jest one całkowicie bezpieczny dla dzieci - wolny od substancjo toksycznych i zanieczyszczeń. W ofercie marki JellyCat znajdziemy również cudne ośmiornice, krewetki czy nietuzinkowe pawie w koronie. Wszystkie idealnie sprawdzą się pod choinkę.

4. Miś polarny do ciągnięcia Little Dutch

Roczniaki chętnie podejmują próby samodzielnego chodzenia, a dodatkową zachętę będzie stanowić zabawka do ciągnięcia Little Dutch. Drewniane zwierzątko - miś polarny, lew czy słoń to z pewnością odpowiedni towarzysz nauki, którego można zabrać ze sobą nawet na krótki spacer. Zabawka wyposażona jest w duże koła i będzie z łatwością toczy się po równym podłożu. Dziecko może ją ciągnąć za pomocą dołączonego sznurka lub pchać nadając ekstra prędkości. Tak, jak inne zabawki Little Dutch, również ta, wykonana została z najwyższej jakości drewna pomalowanego bezpiecznymi dla zdrowia farbami.

5. Drewniane puzzle Janod


Drewniane puzzle Janod to świetny pomysł na rozpoczęcie przygody z układankami. Duże, łatwe do chwycenia elementy są wygodne do dopasowania przez małe rączki. Wspomagają zdolność koncentracji oraz małą motorykę. Dzieci uwielbiają tę formę zabawy. Puzzle Janod są kolorowe i posiadają wyraźne nadruki. Dostępne są w wersji 3D oraz ze specjalnym uchwytem do łatwego łapania. Puzzle wykonane są z wysokiej jakości materiałów i zostały zaprojektowane we Francji.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixelpixel